Kto zacz?

Strony "wspolnota.net" nie są związane z żadną konkretną inicjatywą, grupą lub wspólnotą istniejącą "w realu". Mają służyć zgromadzeniu materiałów pomocnych w budowaniu wspólnot chrześcijańskich, które umieją odczytywać znaki czasu i słuchać głosu Ducha Świętego.

Ja (autor i webmajster tej strony) nazywam się Maciej Górnicki. Jestem chrześcijaninem, członkiem Kościoła Katolickiego. Z wykształcenia jestem teologiem (specjalizacja: teologia duchowości). Mam za sobą spore (ponad 20-letnie) doświadczenie uczestnictwa we wspólnotach, a następnie także ich prowadzenia. Byłem animatorem w ruchu Światło-Życie, potem prowadziłem spotkania animatorów, następnie zostałem członkiem gliwickiej wspólnoty Emmanuel, która w międzyczasie zmieniła nazwę na Szekinah. Obecnie jestem jednym z jej liderów. Wspólnota Szekinah ma swe korzenie częściowo w ruchu Światło-Życie, częściowo w Odnowie w Duchu Świętym. Przez cały czas istnienia współpracujemy z innymi wspólnotami, ściślej związanymi z Ruchem Odnowy w Duchu Świętym, a także ze Szkołami Ewangelizacji. Od 2001 r. poczuwamy się do jedności ze wspólnotami europejskimi, tworzącymi sieć ENC. Sieć ta powstaje z inicjatywy ReLaY i ma charakter zdecentralizowany - jej istotą są wspólne wartości łączące różne (głównie katolickie) wspólnoty na kontynencie Europejskim, nie zaś jakieś odgórne kierownictwo.

Materiały, linki, omówienia i wszystko inne, co znajduje się (i będzie się znajdować) w ramach tej witryny mają służyć wszystkim, dlatego staram się unikać charakteru konfesyjnego (czyli związanego z konkretnym wyznaniem), ale mój katolicyzm i tak zapewne wyjdzie na jaw, czego bynajmniej się nie wstydzę.
Jeśli chcesz się skontaktować ze mną, możesz napisać maila na


macminer